SIVAS HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0.532 421 1 892
SON DUYURULAR

Projeler

Sivas Tutmaç Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği

Ahiret Şehri’nin Çehresi Değişti !

- +

Köy Mezarlığı Yapılan Çalışmalar Sonucunda Yepyeni bir Çehreye Kavuştu.

2012 programında yer alan mezarlık projemizin ilk etabı aksatılmadan sürdürülürken, çevre duvarlarının yıpranmışlığı, yorgunluğu ve daha fazla tahribata uğramadan tadilata alınarak, finansını Sn. Sait KARABAĞLI’nın karşılaması ile yaklaşık 16.000 TL maliyetle onarımına başlanmıştır.

Duvar üstlerine demirli betonla harpuştaları döküldü, içten ve dıştan serpe sıva ile sıvatıldı. Mevcut giriş kapısı yenilenirken, arka giriş değiştirilerek çeşme yanına küçük kapı ile muntazam hale getirildi. Serpme sıva üzerine komple duvarlar içten ve dıştan boyatılarak, Tutmaç’a, Tutmaçlıya ve Geçmişlere bu yaraşır dedirtti.

Duvarların onarımı, sıva, boya, kapılar için katkılarından ve mezarlık için ifade ettiği sözlerden dolayı Sn. Sait KARABAĞLI’ya teşekkür ederken, geçmişlerine Rahmet, Gönlüne, Yüreğine Sağlık, İşlerine Başarı ve Hayırlı Kazanç Diliyorum. Allah sizin gibi düşünen ve davrananlara çok versin.

Ağaçlandırma kampanyamıza destek olanları da aynı duygular ile selamlıyorum. Devamı için diğer katılımcı gönül dostlarını, çevre dostlarınıda bu güzel coşkuya davet ediyorum…

Ali ARIKAN
TUT-DER Başkanı

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.