SIVAS HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0.532 421 1 892
SON DUYURULAR

Başkan

- +

Ali ARIKAN

SİVAS 1960 doğumluyum İlk-Orta-Lise Tahsilimi Sivas ta yaptım, Endüstri Meslek Lisesi 1977-1978- Yılın’da  tamamladım Gerek okul yılları ve sonrası Babamla pazarcılık (sebze-Meyve) yaptım.

Lise sonrası mesleğim (sanat okulu Ağaç işleri ) Mobilyacılıkla severek bir süre uğraşım oldu 1978-1979 Yıllarında sevgili dayım Salih MURAT ailesi yanında 10 ay süre ile kaldığımda Mobilyacılığı sürdürdüm iyide fırsatlar sunuldu ise de Askerlik görevi değerlendirmemi engeldi 1980 de vatani görevimi Eğridir ve Bolu’da tamamladım.

1982 yılında Asker dönüşü Sivas Belediyesine sevgili abim dostum Halis AÇIK ‘ın da girişimleri ile Belediye zabıta Memuru Olarak başladım 25 yıl aynı birimde başarıyla Zabıta Komiseri iken Emekliye ayrıldım. Son 10 yıl içerisinde Ticari faaliyetlerim de oldu 2005 yılında Resmen emeklilikle beraber resmen Ticarete de atılmış oldum.

Halen sürdürmekte olduğumuz Ticari faaliyette Şahin 2 Nakliyat Hafriyat Otomotiv Tic. San. Ltd. Şti.  Sevgili Dostum Kardeşim Hürriyet AÇIK ve Halis AÇIK la başladığımız yolda devam etmekteyiz.

30 Yıldır Beyhan Hanımla mutlu bir evliliğimiz de Benan ve Canan Kızlarımızı evlendirdik Torunum Sinem’in sevgisini Yaşıyoruz.

Gezmeyi Dostları ziyareti sosyal faaliyetleri severim bir dönemde siyasi parti yöneticiliği yaptım.

2011 Aralık Ayında yapılan genel kuruldaki yeni yapılanma ile TUT-DER Yönetim Kurulu Başkanlığını da Yürütmekteyim.